Możliwości

Jeszcze szybsze i bardziej precyzyjne cięcie rur i profili z TruLaser Tube 5000 fiber

Nieustający rozwój technologiczny i postęp, jaki obserwujemy, sprawiają, że praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu konieczne są rozwiązania, które pozwolą nadążyć za zmieniającym się rynkiem. W przypadku produkcji – niezależnie od branży – istotna jest optymalizacja działań, pozwalająca na przyspieszenie kolejnych procesów. Efekt ten możemy osiągnąć dzięki przyspieszeniu przygotowywania komponentów. Jednym z bardziej potrzebnych elementów konstrukcyjnych, wykorzystywanych praktycznie w każdej branży są profile oraz rury wykonane z metalu. Wystarczy rozejrzeć się wokół, by przekonać się, że rury i profile stosowane są w większości otaczających nas produktów — od przemysłu meblarskiego, branżę budowlaną, po rolnictwo. Powszechne stosowanie tych elementów zwiększa zapotrzebowanie na maszyny umożliwiające szybszą i bardziej precyzyjną obróbkę. Taką maszyną z pewnością jest TruLaser Tube 5000 do laserowego cięcia profili i rur. Dlaczego laserowe cięcie metalu jest lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne rozwiązania? Dziś odpowiemy na te pytania.

Dlaczego laserowa obróbka metali to przyszłościowe rozwiązanie?

Możliwość ekspansji na rynki zagraniczne, a także rozwój przemysłu daje jednocześnie możliwość wyróżnienia się przedsiębiorstwom na tle konkurencji, ale także stwarza pewne zagrożenia. Żeby zaistnieć na rynku i zdobyć zaufanie klientów warto stawiać na rozwiązania gwarantujące płynność działań bez opóźnień, a także umożliwiające optymalizację tych działań. W przypadku obróbki elementów metalowych z pewnością dużym krokiem naprzód w rozwoju było zastąpienie tradycyjnych metod narzędziami wykorzystującymi wiązkę lasera. Przy pomocy lasera możliwe jest cięcie i obróbka stali szlachetnej, stali konstrukcyjnej, metali kolorowych, a także aluminium.

Dlaczego cięcie laserem sprawdza się tak dobrze w przypadku rur i profili? W przypadku konwencjonalnych metod obróbki konieczne było zastosowanie wielu narzędzi i przejście wielu etapów, aby uzyskać oczekiwany efekt. Wiercenie, piłowanie, a następnie wykańczanie obrabianych krawędzi, czy montaż gwintów wymagają nie tylko wielu specjalistycznych narzędzi, ale przede wszytym wykwalifikowanych pracowników. Każdy etap przeprowadzany był kolejno, co wydłużało czas obróbki elementu. Konwencjonalne metody cięcia rur i profili mają także swoje ograniczenia, wynikające ze specyfiki używanych narzędzi. Należy przyznać, że w przypadku konwencjonalnych metod cięcia rur i profili mamy do czynienia z większym ryzykiem popełnienia błędu przy realizacji. Używanie tradycyjnych narzędzi, szczególnie w przypadku obróbki elementów gabarytowych, często wiąże się z podwyższonym niebezpieczeństwem pracowników.

Wybierając obróbkę metali przy pomocy lasera, znacząco skracamy czas potrzebny na wykonanie cięcia. Co najważniejsze, wszystkie etapy obróbki można zrealizować przy użyciu jednego narzędzia. W przypadku tego sposobu obróbki metalu wykorzystuje się wiązkę laserową, która kieruje dużą ilość energii na niewielką powierzchnię. W efekcie maszyny wykorzystujące wiązkę laserową pozwalają wykonać bardzo precyzyjne cięcie – idealnie zgodne z założeniami projektu. Warto zauważyć, że cięcie laserem jest bardzo precyzyjne, a krawędzie doskonale wykończone, co eliminuje potrzebę dodatkowej obróbki. Do krótszego czasu obróbki metalowych rur i profili przyczynia się specyfika pracy urządzenia do laserowego cięcia metali.

Wszystkie czynności związane z cięciem rur oraz profili mogą być wykonane przy pomocy jednego urządzenia. Do tego, sama praca wiązki lasera jest znacznie szybsza i sprawniejsza niż używanie konwencjonalnych metod mechanicznych. Oczywiście nie bez znaczenia jest też wybór odpowiedniej maszyny. My postawiliśmy na innowacyjne urządzenie pozwalające na osiągnięcie najlepszych wyników, dlatego w New Cut stosujemy TruLaser Tube 5000. Urządzenie jest aktualnie jednym z najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Doskonale wykorzystuje energię wiązki laserowej, umożliwiając realizację praktycznie każdego projektu. Miejscowe działanie lasera znacznie ogranicza nagrzewanie się metalowego elementu, co zmniejsza ryzyko zniekształcenia danego elementu. Działanie lasera jest równie skuteczne w przypadku stali przemysłowej, hartowanej, metali kolorowych, aluminium, jak i innych rodzajów metali. W przypadku każdego z tych materiałów można osiągnąć równie doskonałe efekty.

Wszechstronność cięcia metalu laserem – pod każdym kątem

Dużą zaletą obróbki elementów metalowych za pomocą lasera, jest wszechstronność działania i duża swoboda w kształtowaniu konturów cięcia. Możliwe jest wykonanie praktycznie każdego, nawet najbardziej szczegółowego detalu, w precyzyjny sposób. W przypadku TruLaser Tube 5000 możliwe jest także wykonanie cięcia ukośnego – nawet do 45 stopni. Każde cięcie rury wykonane laserem cechuje się dużą precyzją wykonania. Istnieje możliwość obróbki rur okrągłych, jak i prostokątnych – niezależnie od wielkości i specyfiki obrabianego elementu. Korzystanie z TruLaser Tube 5000 umożliwia wykonanie rur w różnych zakresach mocowania, be konieczności przezbrajania.

Cięcie profili metalowych laserem nie tylko znacznie skraca czas obróbki, ale także zwiększa dokładność wykonywanego cięcia. W przypadku produkcji seryjnej oznacza to poprawę powtarzalności elementów – każde cięcie zostaje wykonane z tą samą precyzją i zgodnością z projektem.

Automatyzacja cięcia laserem rur i profili

Nowoczesne urządzenia – takie jak TruLaser Tube 5000 – umożliwiają automatyzację obróbki metalu. Co to oznacza dla klientów, którzy decydują się na skorzystanie z usługi cięcia rur laserem? Przede wszystkim znacznie krótszy czas oczekiwania na realizację zamówienia. Jeżeli projekt obejmuje wykonanie większej liczby takich samych elementów, wówczas możecie mieć pewność, że zostaną wycięte z bardzo dużą dokładnością i powtarzalnością. Cięcie rur i profili laserem zmniejsza także liczbę odpadów powstałych przy obróbce profili i rur. Warto zauważyć, że przy użyciu TruLaser Tube 5000 możliwe jest wykonanie nie tylko wycięć, ale także przygotowanie trwałych łączeń. To pozwala lepiej przygotować elementy metalowych profili do dalszego montażu i kolejnych etapów produkcji.

Tak innowacyjne rozwiązania, jak cięcie rur i profili laserem pozwala na optymalizację produkcji i skrócenie czasu oczekiwania na potrzebne komponenty. Wybór tej metody pozwala również na zapewnienie precyzji wykonania, co przekłada się na jakość produktu końcowego. Dzięki temu nasi klienci mogą wyróżnić się na tle konkurencji i zagwarantować swoim odbiorcom jeszcze lepszy produkt.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat laserowego cięcia rur i profili? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami:

tel: 22 858 03 48

e-mail: newcut@newcut.pl