Możliwości

Prasa pneumatyczna do elementów wciskanych – zastosowanie

Wykonywanie złożonych elementów z metalu wymaga nowoczesnych maszyn. Tylko wówczas uzyskamy zadowalające efekty i wysoką jakość wykonania. W pracy przy obróbce metalu cenimy sobie niezawodność działania i precyzję – ponieważ doskonale wiemy, że właśnie tego oczekują od nas klienci. Z tego powodu nie mogło w naszym parku maszynowym zabraknąć prasy pneumatycznej do elementów wciskanych. Wszystkie urządzenia wchodzące w skład parku maszynowego to nowoczesne i zaawansowane technologicznie maszyny wykorzystujące automatyzację i najnowsze rozwiązania dla uzyskania lepszych efektów. Tym razem wybraliśmy nowoczesną prasę pneumatyczną do elementów wciskanych renomowanej firmy Haeger.

Do czego wykorzystujemy prasę pneumatyczną Haeger 618 MSP?

Prasa pneumatyczna Haeger 618 MSP to niezawodne urządzenie umożliwiające wciskanie w blachę elementów złącznych. W praktyce oznacza to, że prasa ta znajduje swoje zastosowanie w przypadku insertowania blachę takich elementów jak kołki, tuleje, nakrętki, nity i innych o podobnej specyfice. Zaawansowane rozwiązania zastosowane w prasie hydraulicznej pozwalają wykonać łączenie elementów szybko i jednocześnie bardzo precyzyjnie. Prasa do elementów wciskanych jest najczęściej stosowana do wykonywania komponentów dla odbiorców z różnych gałęzi przemysłu, m.in. w energetyce, produkcji komputerów i sprzętów elektronicznych, a także motoryzacji, konstrukcji maszyn i budownictwie.

Zaletą prasy hydraulicznej do elementów wciskanych jest bardzo wysoka precyzja wykonania łączenia. Odpowiednia siła nacisku umożliwia wciskanie elementów złącznych nawet w cienkie blachy, bez ryzyka uszkodzenia ich czy deformacji. Prasa wyposażona jest w nowoczesny system sterowania numerycznego – dzięki temu automatycznie są dopasowywane parametry, dla danej blachy elementu wtłaczanego. Co najważniejsze, mocowanie tych elementów jest możliwy bez wykonywana otworów, a połączenie jest trwałe i estetyczne.