NEWCUT

SPAWANIE LASEREM

Zaawansowana technologia spawania laserowego

Proces spawania laserowego polega na stapianiu obszaru styku łączonych elementów ciepłem otrzymanym w wyniku doprowadzenia do obszaru spawanego skoncentrowanej wiązki światła o bardzo dużej energii i gęstości. Jednomodułowe zasilanie fibrowe dostarcza urządzeniu stałą, stabilną moc oraz perfekcyjną jakość wiązki. Zakres mocy lasera do spawania jest regulowany w zależności od potrzeb produkcyjnych. Takie rozwiązanie gwarantuje bezkonkurencyjną elastyczność zastosowania oraz wysoką niezawodność. Spawanie laserowe jest metodą szczególnie wydajną w produkcji wieloseryjnej, zautomatyzowanej lub zrobotyzowanej.

Stosowanie lasera fibrowego do spawania przemysłowego rozpowszechniło się, ponieważ technologia ta stała się wielokrotnie wydajniejsza i łatwiejsza w użytkowaniu w porównaniu do tradycyjnych metod spawalniczych dotychczas wykorzystywanych w produkcji. W stosunku do ogólnie przyjętych, tradycyjnych technik spawania, technologia laserowa jest procesem elastyczniejszym, ekonomiczniejszym i ponad wszystko bezpieczniejszym przy równoczesnym zachowaniu ergonomii ponoszonych kosztów. Spawanie laserowe jest wszechstronne, można je bezpiecznie stosować na powierzchniach delikatnych. Lasery spawające łączą materiały różnego rodzaju, grubości i kształtu. Otrzymywane spoiny są mało widoczne, estetyczne i ekstremalnie trwałe a odkształcenia złączy są znikome. Po zakończeniu procesu spawania nie jest wymagana żadna obróbka mechaniczna, post-procesowa.

Technologia spawania laserowego którą posiadamy ma stosowanie w bardzo wielu dziedzinach przemysłu m.in. branży motoryzacyjnej, astronautyce, elektronice, lotnictwie, wytwarzaniu energii, produkcji urządzeń sanitarnych, produkcji i regeneracji matryc, przetwórstwie spożywczym oraz szeroko rozumianym wykonywaniu usług zewnętrznych itp. Wachlarz zastosowań spawania laserowego stale się powiększa wraz z posuwającą się naprzód technologią. III generacja urządzeń laserowych FANUCI została rozbudowana m.in. o funkcje zgrzewania oraz cięcia laserowego! Spawarki posiadają także certyfikat spawalniczy WPQR TUV Rheinland!

Laser spawający FANUCI

Podzespoły produkowane przez najlepszych producentów

Spawarki laserowe FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodność i stabilność procesu spawania laserowego. Sercem urządzenia jest jednomodułowe źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu spawania odpowiada autorska głowica laserowa PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja) oraz automatyczny podajnik drutu PRO EasyWire. Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system sterowania PRO LaserWELD. Za ciągłość produkcji odpowiada elektryka Schneider, ABB, Weidmuller, Omron oraz innowacyjne chłodzenie PRO ChillX.

Innowacja przyjazna środowisku i zdrowiu

Spawarki laserowe FANUCI wyposażone są wyłącznie w komponenty najwyższej jakości gwarantujące niezawodTechnologia spawania laserowego jest stale rozwijana, co poprawia bezpieczeństwo pracy i zmniejsza liczbę potencjalnych zagrożeń. Urządzenie wyposażone jest w system filtrów PRO CleanAIR, który automatycznie usuwa opary i pyły sprawiając, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska i stacji roboczej operatora. Jednocześnie wpływa to na wydłużoną żywotność wykorzystywanych części eksploatacyjnych.ność i stabilność procesu spawania laserowego. Sercem urządzenia jest jednomodułowe źródło fibrowe Maxphotonics lub IPG. Za najwyższą precyzję procesu spawania odpowiada autorska głowica laserowa PRO Wobble z systemem elektrycznego sterowania soczewką (oscylacja) oraz automatyczny podajnik drutu PRO EasyWire. Natomiast za stabilność całego procesu odpowiada system sterowania PRO LaserWELD. Za ciągłość produkcji odpowiada elektryka Schneider, ABB, Weidmuller, Omron oraz innowacyjne chłodzenie PRO ChillX.

Najwyższa precyzja spawania laserowego

Laser spawający FANUCI, jako pierwszy na rynku wykorzystuje autorską głowicę PRO Wobble z ruchomą wiązką lasera umożliwiającą proces oscylacji. Charakteryzuje się ona przede wszystkim lekkością, prostą, intuicyjną obsługą, znakomitą jakością otrzymywanych spoin, jak i wysoką prędkością pracy przy braku obróbki post-procesowej.

Ponadprzeciętna stabilność oraz trwałość spawania laserem

Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilności i jakości procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję spawania. Jest to obecnie najpopularniejsze, najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie spawalnicze dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne metody spawalnicze w szczególności w cienkich blachach z stali nierdzewnej, aluminium, stali czarnej, ocynkowanej oraz miedzi i wielu innych materiałów, w tym wysoko refleksyjnych.

Niezawodne podzespoły

Spawarka laserowa FANUCI to innowacyjne i kompleksowe urządzenia składające się wyłącznie z najlepszych, niezawodnych komponentów produkowanych przez światowych gigantów. Poniżej przedstawiamy zestawienie podstawowych podzespołów oferowanej spawarki laserowej III generacji.

Źródło laserowe Maxphotonics

Technologia spawania laserowego zapewnia absolutną stabilności i jakości procesu, a także gwarantuje najwyższą precyzję spawania. Jest to obecnie najpopularniejsze, najlepsze i najtrwalsze rozwiązanie spawalnicze dostępne na rynku. Doskonale zastępuje tradycyjne metody spawalnicze w szczególności w cienkich blachach z stali nierdzewnej, aluminium, stali czarnej, ocynkowanej oraz miedzi i wielu innych materiałów, w tym wysoko refleksyjnych.

Firma Maxphotonics jest obecnie jednym z największych producentów źródeł laserowych w technologii fiber na świecie. Od 2004 roku wyprodukowała i dostarczyła dziesiątki tysięcy źródeł, stając się jedną z dwóch najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych firm wytwarzających tego typu rozwiązania. W oferowanym urządzeniu zastosowano najnowsze źródło fibrowe nowej generacji zabezpieczone przed odbiciem wiązki. Najnowszy model rezonatora osiąga ultra wysoką moc wyjściową, co przekłada się na optymalną wydajność oraz doskonałą jakość spawania.

Źródło laserowe Maxphotonics
Podstawowe zalety technologii światłowodowej:
  • technologia jest stale rozwijana i udoskonalana
  • niskie koszty eksploatacji i utrzymania
  • wysoka wydajność i stabilność procesu obróbczego
  • znacząca redukcja kosztów produkcji
  • możliwość spawania materiałów wysoko refleksyjnych np. aluminium, miedzi czy mosiądzu
  • możliwość spawania stali w różnych gatunkach i wymiarach
  • szacowany czas pracy źródła fibrowego wynosi około 100 000 roboczo godzin
  • technologia przyjazna i bezpieczna dla środowiska i miejsca pracy

Głowica laserowa Fanuci PRO Wobble 3.0 GenX z systemem ruchomej wiązki (oscylacji)

Drugim, niezmiernie istotnym podzespołem decydującym o jakości i prędkości spawania, jest głowica laserowa. Spawarka FANUCI wyposażona jest w autorską, nowoczesną głowicę z elektrycznym systemem ruchomej wiązki, oscylacja. Posiada ona opatentowany mechanizm napędzający soczewkę skupiającą, który umożliwia automatyczną zmianę jej położenia, a co za tym idzie, szerokość wiązki. Głowica jest chłodzona wodą (nie powietrzem!), co pozwala pracować stabilnie i bez przerw. Urządzenie ma lekką, ergonomiczną budowę i pewnie leży w ręce operatora.

Co daje nam funkcja PRO Wobble?

Większa szybkość i lepsza jakość spawania

Głowica z ruchomą soczewką sterowaną automatycznie daje mozliwość korygowania niedoskonałości materiału. Zmienny rozmiar plamki powoduje dużo lepsze uformowanie spoiny niedostępne do tej pory w technologii ręcznego spawania laserowego na tradycyjnych głowicach spawających dostępnych na rynku

Wysoka wydajność

Autorski system pozwala spawać od 2-10 razy szybciej od tradycyjnych metod dostępnych na rnku, i nawet 2-4 krotnie szybciej od konkurencyjnych, standardowych spawarek laserowych. Urządzenie FANUCI może pracować bez przerwy 24/h

Najwyższy stopień bezpieczeństwa

Głowica wyposażona jest w szkiełka ochronne oraz system chłodzenia cieczą, co gwarantuje optymalne zabezpieczenie zapobiegające przegrzaniu, co jednocześnie wydłuża żywotność urządzenia. W pełni zamknięta, solidna obudowa zwiększa bezpieczeństwo podzespołów, dając maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne

Spawarka laserowa PRO Wobble Fanuci
Spawanie laserem PRO Wobble

Automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire 3.0 GenX

Urządzenie wyposażone jest w pełni automatyczny, zintegrowany z oprogramowaniem podajnik drutu Fanuci PRO EasyWire. System umożliwia pracę z wypełnieniem o grubości 0,8-2,0mm w trybie „push” lub „pull”.

Automatyczny podajnik drutu Fanuci PRO
System sterujący Fanuci PRO

System sterujący Fanuci PRO LaserWELD 3.0 GenX

System operacyjny łączący wysoką wydajność z intuicyjnością oraz prostotą obsługi. Sterowanie umieszczone jest na kolorowym wyświetlaczu dotykowym umożliwiającym ustawianie wszystkich niezbędnych parametrów w zależności od potrzeb użytkownika. System pozwala zapamiętać gotowy programy dla danych typów spawania czy materiałów zgodnie z własnym profilem produkcji. Jeżeli zaistnieje potrzeba z poziomu pulpitu można wyłączyć funkcję oscylacji Fanuci PRO Wobble i korzystać z lasera z plamką punktową lub liniową. System jest obsługiwany w języku polskim

Facebook Instagram YouTube linkedin
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.