NEWCUT

SPAWANIE ROBOTEM
SPAWANIE MIG/MAG/TIG

spoina wykonywana jest na całej długości w sposób nieprzerwany.

Spawanie robotem

Nasze zrobotyzowane stanowiska spawalnicze gwarantują wysoką powtarzalność. Wykonane spoiny są identyczne, przez co mogą być wykorzystywane w seryjnej produkcji. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu odznaczają się elastycznością. Po zmianie programu sterującego bez trudu dopasowują się do nowej technologii wytwarzania. Dodatkowym atutem naszych robotów do spawania są zintegrowane stoły i obrotniki, które pozwalają zamocować kilka elementów jednocześnie oraz pozwalają na realizację skomplikowanych kształtów. Wieloletnie doświadczenie w spawaniu robotem i tworzeniu przyrządów spawalniczych pozwala dostosowywać technologię spawania robotem do różnego typu wyrobów w wielu dziedzinach przemysłu

Robot Panasonic do spawania
PANASONIC TL-1800G3

Spawanie robotem aluminium, stali nierdzewnej i stali węglowej. Urządzenie umożliwia zautomatyzowane spawanie robotem, zapewniając wysoką jakość spoin i powtarzalność połączeń spawanych.
Dwa niezależne od siebie sektory spawalnicze, możliwość spawania elementów przestrzennych na obrotniku Panasonic. Precyzyjne spawanie blach walcowych, rur i profili cienkościennych.

Możliwości:

 • zakres roboczy każdego z sektorów spawalniczych: 1,25 m x 2,5 m
 • spawany materiał:
 • aluminium
 • stal nierdzewna
 • stal węglowa
KUKA 16-2

Wieloletnie doświadczenie w spawaniu robotami oraz ciągłe doskonalenie umiejętności spawania robotem, potwierdzane certyfikatami operatorów pozwalają nam spawać robotem nawet najtrudniejsze detale. Specjalizujemy się w spawaniu elementów o maksymalnych wymiarach stołu obrotowego 3000x1250mm.

Dzięki stosowaniu nowoczesnego oprogramowania oraz projektowaniu i wytwarzaniu oprzyrządowania przez nas, potrafimy dostarczyć produkt w najkrótszym możliwym czasie. Pracujemy na stanowisku z robotem firmy KUKE ze źródłem prądu Fronnius eliminującym odpryski spawalnicze. Dzięki Technologii spawania CMT możliwe jest spawanie bardzo cienkich materiałów o grubości 1mm .

CMT (Cold Metal Transfer) – zimny proces spawania

W porównaniu ze zwyczajnym spawaniem metodą MIG/MAG technologia CMT charakteryzuje się bardzo małą ilością oddawanego ciepła i nadzwyczaj stabilnym łukiem spawalniczym. Proces CMT (Cold Metal Transfer) firmy Fronius to metoda spawania, dzięki której użytkownik może w pewnym określonym zakresie, przy łączeniu różnych materiałów, np. stali i aluminium uzyskiwać optymalne rezultaty. System cyfrowej regulacji procesu rozpoznaje zwarcie i wspomaga oderwanie kropli przez cofnięcie drutu: podczas spawania drut porusza się do przodu, a gdy tylko nastąpi zwarcie, jest ponownie cofany. W związku z tym sam łuk spawalniczy wprowadza ciepło w fazie jarzenia tylko przez bardzo krótki czas. Zwarcie jest kontrolowane, a utrzymywany prąd jest niski. Rezultat: pozbawione rozprysków przejście materiału.

Maksymalny zasięg- 1612 mm
Udźwig- 16 kg
Dokładność powtarzania pozycji (ISO 9283) ± 0,04 mm
Liczba osi- 6

SPAWANIE MIG/MAG/TIG

Spawanie metodą MIG/MAG polega na spawaniu za pomocą łuku elektrycznego wytwarzanego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest drut podawany w sposób ciągły. Łuk i jeziorko ciekłego metalu są chronione strumieniem gazu osłonowego. Metoda MAG jest stosowana do łączenia stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, natomiast metoda MIG do spawania aluminium, magnezy, miedzi i innych metali nieżelaznych i ich stopów.
Spawanie półautomatem (migomatem) jest stosowane nieomal we wszystkich gałęziach przemysłu spawalniczego, m. in. przemysł ciężki, maszynowy czy przy wytwarzaniu konstrukcji stalowych.

Stosowane Spawanie metodą TIG polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego. Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów.
Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach.

SPAWARKI FRONIUS TPS 400i

FRONIUS TPS 400i jest wyposażona w pełni cyfrowy, sterowany mikroprocesor i cyfrowo regulowany GMA. Posiada źródło prądu pulsujące i ciągłe MIG/MAG.
Absolutna perfekcja w spawaniu, powtarzalność procesów.
TPS został zoptymalizowany i zaprogramowany aż do ostatniego szczegółu.
Idealny efekt spawania jest dostępny za każdym razem w tej samej najwyższej jakości.

SPAWARKI ESAB HELIARC 283i

Inwertorowa spawarka do spawania metodą TIG HF i MMA AC/DC o znamionowym prądzie spawania 280 A

Nowe źródła prądu Heliarc są wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do prowadzenia zaawansowanych prac spawalniczych metodą TIG w trybie AC/DC na aluminium, stopach aluminium, stopach magnezu, stali nierdzewnej, stali miękkiej i stopach miedzi.

LINCOLN ELECTRIC IDEALARC® CV 505

Urządzenia LINCOLN ELECTRIC Idealarc® CV 505 są profesjonalnymi źródłami prądu przeznaczonymi do pracy w trudnych warunkach, np. w stoczniach lub przy spawaniu konstrukcji typu offshore. Posiadają stopień ochrony obudowy IP23, co jest gwarancją bezpiecznej pracy. Dodatkowo wszystkie delikatne części są zamknięte w szczelnej obudowie, oddzielonej od strumienia powietrza wykorzystywanego do chłodzenia urządzenia. Przy projektowaniu podajnika LF-33 skupiono się na wytrzymałości, wymiarach oraz łatwości użytkowania. Wynikiem tego jest niezwykle solidna konstrukcja, gdzie na zewnątrz umieszczone są tylko najbardziej potrzebne przełącznikii regulatory, a pozostałe znajdują się wewnątrz. Standardowo podajniki wyposażone są we wzmocnione podwozie do trudnych przemysłowych warunków.

 • Dwa prawdziwie mocne i niezawodne urządzenia do najcięższych prac spawalniczych.
 • Doskonale zabezpieczony układ sterowania w szczelnej obudowie. Doskonałe własności łuku przy spawaniu w mieszankach gazowych i 100 % CO2.
 • Płynna regulacja prędkości podawania drutu i napięcia spawania. Przełącznik 2/4 takt.
 • Pełny zestaw funkcji: test gazu i drutu, regulacja czasu upalania i prędkości dojazdowej.
 • Doskonale widoczne cyfrowe mierniki napięcia i prądu spawania. Spełnia normy IEC974-1, ROHS i CE dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności.
LINCOLN ELECTRIC INVERTEC® V270-T AC/DC

Urządzenie LINCOLN ELECTRIC Invertec® V270-T AC/DC to urządzenia do przemysłowych aplikacji spawanych metodą TIG wysokimi parametrami. Źródła wyposażone są w unikalny ekran LCD wyświetlający zarówno parametry spawania jak i zachowanie łuku. Do standardowego wyposażenia należy funkcja sterowania częstotliwością łuku, pozwalająca spawaczowi kontrolować skupienie łuku w zależności od aplikacji.Urządzenia umożliwiają regulację przebiegu prądu przemiennego (AC) o kształcie prostokątnym w zależności od tego, czy potrzebujemy lepszego czyszczenia katodowego, czy wtopienia. W stosunkowo prosty sposób do urządzenia może być podłączona chłodnica Coolarc® 34.

 • Cyfrowa technologia inwertorowa zapewniająca 100% powtarzalności. Doskonała charakterystyka spawania dla metod TIG AC, TIG DC, MMA.
 • Unikalny ekran LCD.
 • Regulacja przebiegu prądu przemiennego o przebiegu prostokątnym umożliwi perfekcyjne spawanie aluminium.
 • Regulacja częstotliwości prądu przemiennego (AC) pozwalająca na zredukowanie odkształceń, zwiększenie prędkości spawania i kontrolę wtopienia.
 • Funkcje Hot lub Soft start zapewniające idealny wygląd początku i końca spoiny.
 • Mierniki cyfrowe umożliwiające precyzyjne nastawienie i kontrolę parametrów spawania.
 • Funkcja „Wentylator według potrzeb” (F.A.N.™) ograniczająca pobór energii oraz ilość zanieczyszczeń, które mogą dostać się do wnętrza urządzenia.
 • Spełnia normy IEC974-1, ROHS i CE dotyczące bezpieczeństwa i niezawodności.
Facebook Instagram YouTube linkedin
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.