Możliwości

Jeszcze wydajniejsza obróbka metalu dzięki ploterom Kimla

Innowacyjne rozwiązania w dużej mierze odpowiadają za rozwój przemysłu. Kolejne etapy rewolucji przemysłowej wznoszą produkcję na wyższe poziomy. Doskonalone są techniki obróbki, skracany jest czas pracy, a także obniżane są koszty. Żeby zapewnić klientom wykonanie usługi na najwyższym poziomie i jednocześnie wyróżnić się na tle konkurencji, ważne, aby wyposażyć park maszynowy w nowoczesne urządzenia, będące doskonałym uzupełnieniem wiedzy i doświadczenia specjalistów. W New Cut możemy pochwalić się świetnie wyposażonym parkiem maszynowym, który umożliwia realizację bardzo wymagających i nietypowych projektów. Jedną z maszyn, która jest praktycznie niezbędna w naszej codziennej pracy, jest ploter przemysłowy marki Kimla. To profesjonalne centrum obróbcze łączy w sobie możliwości kilku narzędzi: frezarki, wiertarki, gwinciarki, tokarki oraz urządzenia tnącego i bigującego. Dziś przyjrzyjmy się urządzeniu Kimla i odpowiemy na pytanie, dlaczego właśnie to urządzenie postanowiliśmy umieścić w naszym parku maszynowym.

Dlaczego obróbkę metalu wykonujemy maszynami Kimla?

Od lat działamy w branży przemysłowej, dlatego wiemy, co dla naszych klientów jest priorytetowe i do czego przywiązują największą uwagę. Poza jakością wykonania i kosztami niezwykle istotna jest terminowość. Klient, powierzając nam realizację danego zadania, chce mieć pewność, że otrzyma swoje zamówienie w ustalonym czasie. Wówczas możliwe jest zachowanie płynności całego procesu produkcji. Z tego powodu nie możemy pozwolić sobie na nieoczekiwane przestoje, dlatego też postawiliśmy na producentów maszyn do obróbki metalu, którzy prezentują niezawodną jakość i łączą innowacyjne rozwiązania z wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie konstrukcji maszyn. Polski producent urządzeń CNC Kimla działa na rynku od ponad 20 lat. Na początku firma specjalizowała się w produkcji systemów sterowania i elektroniki do maszyn CNC. W krótce jednak Kimla zaczęła realizację projektów własnych maszyn i z czasem zyskała niezwykle istotną pozycję na rynku. Urządzenia Kimla wyróżniają się wysoką jakością, niezawodnym działaniem, a co najważniejsze nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. W naszym parku maszynowym możemy pochwalić się kilkoma innowacyjnymi maszynami do obróbki metalu, które są niezastąpione w realizacji zleceń. Jednym z nich jest przemysłowy ploter Kimla BPF 2141.

Jakie są zalety plotera frezującego Kimla BPF 2141?

Ogromną zaletą urządzenia Kimla BPF jest jego wielozadaniowość. To zaawansowane technologicznie wielkoformatowe centrum obróbcze łączy w sobie cechy kilku narzędzi do obróbki metalu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które optymalizuje czas pracy, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych realizacji, które wymagają użycia kilku różnych narzędzi. Cały proces obróbki wykonywany jest na stole próżniowym, do którego można łatwo przymocować obrabiany materiał – zarówno arkusze, jak i nieregularne elementy. Zastosowanie plotera umożliwia skrócenie czasu obróbki dzięki automatycznemu systemowi wymiany narzędzi (wyposażona dodatkowo w system korekcji narzędzia, więc nie trzeba ustalać przy każdej zmianie pozycji w osi Z). Kimla BPF 2141, jakim dysponujemy, wyposażony jest we wrzeciono uchylne, co pozwala uzyskać pełną moc wrzeciona podczas pracy z boku detalu. Konstrukcja wielkoformatowego centrum obróbczego umożliwia obróbkę skrawaniem CNC w 3 osiach. Producent zadbał także o wydajny system chłodzenia. Dzięki temu urządzenie może pracować jeszcze dłużej i wydajniej. Wielofunkcyjna maszyna do obróbki CNC gwarantuje bardzo wysoką jakość obróbki i dużą dokładność wykonywanych elementów.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat obróbki skrawaniem oferowanej przez New Cut? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.