Możliwości

Gięcie i zaginanie blach na prasie krawędziowej Amada HFE-M2

Jednym z popularniejszych procesów przeprowadzanych w ramach obróbki blach jest gięcie i zaginanie. Dzięki gięciu blach możliwe jest nadanie płaskiemu arkuszowi blachy pożądanego kształtu, przy jednoczesnym zachowaniu grubości blachy. Gięcie blachy na prasie realizowane jest poprzez oddziaływanie na jej powierzchnię odpowiednią siłą. W ramach gięcia wykonuje się także zwijanie blach, wyginanie, a także prostowanie. Obróbkę plastyczną gięcia blachy można przeprowadzić przy wykorzystaniu prasy narzędziowej. Metodę tą stosuje się do kształtowania blach stalowych, ze stali nierdzewnej oraz blach aluminiowych.

Na czym polega gięcie blach prasą krawędziową?

Wykorzystanie nowoczesnych pras krawędziowych (zwanych także krawędziarkami lub zaginarkami) umożliwia przyspieszenie procesu gięcia blach, a także poprawę jakości wykonywanego gięcia. Prasa krawędziowa przy pomocy specjalnych matryc i stempli umożliwia nadawanie blachom specyficznych kształtów, kształtowania pod dowolnym kątem, karbowania lub zagniatania.

Zalety prasy krawędziowej Amada HFE-M2

Z myślą o realizowaniu usług gięcia blachy zaopatrzyliśmy park maszynowy New Cut w nowoczesną giętarkę, która pozwoli pracować jeszcze efektywniej i wydajniej. Prasa krawędziowa Amada HFE-M2 wyposażona jest w nowoczesne systemy, dzięki którym wykonujemy gięcie blachy z odpowiednią precyzją. Prasa krawędziowa posiada system kontroli i pomiaru kąta – dzięki Amada Digipro możliwe jest wykonanie pomiaru kąta, a parametry zostają przesłane do sterownika. Na podstawie dokładnego pomiaru wykonana jest korekta, co umożliwia jeszcze dokładniejsze gięcie, bez wykonywania gięcia testowego. Za precyzję gięcia w tym urządzeniu odpowiedzialny jest także specjalnie opracowany system dolnej belki, która zapewnia równie precyzyjne gięcie blachy i nacisk na całej długości blachy. Maszyna wyposażona jest w nowoczesny napęd, który jest energooszczędny i niezawodny!